Info 2003

PLATFORMA MLADIH KOREOGRAFA 2003

Plesačev razvoj počinje od radosti nad pokretom i osjećajem kretanja, vodi preko težnje za oblicima i savladavanjem tehnike, do plesa kao izražaja i izražavanja osjetnih doživljaja i emocija te stvaralačke predodžbe…Kako bi se osigurao razvoj potrebno je pribaviti hranu za svaku dionicu.

Program

PLATFORMA MLADIH KOREOGRAFA 2003

PROGRAM

5-9.5.2003. Plesna radionica, Vesna Etcha Dvornik ( SLO-FR ), contact, movement i partnering improvizacija;
Dramaturgija i ples, Goran Sergej Pristaš i Ivica Buljan (HR)
CEKAO “Zagreb”, Vukovarska 68; svaki dan od 10-16 sati

8-10.5.2003. Oblikovanje svjetla u plesnim predstavama, Saša Mondecar(HR)
MAMA, Preradovićeva 18, od 17 do 19 sati

7.5.2003. Večer stranih koreografa, Gradsko kazalište Trešnja, Mošćenička 1; 20:00 sati
BRULURE/OPEKLINA
koreografija i izvedba: Vesna Etcha Dvornik
glazba:Levinas

GEHTHORTSPRICHT
koreograf: Hans-Werner Klohe
svjetlo: Benjamin Schälike
plešu: Alice Gartenschläger, Su-Mi Jang, Christian Reiner

A SMALL PARABLE
koreografija i izvedba: Jaro Viňarský,
Tomáš Krivošík
glazba: Paul Giger

REFLECTIONS
koreografija i izvedba: Iskra Šukarova
glazba: Accompanied by D.J.

10.5.2003. Showcase, Kazalište Vidra, Draškovićeva , 20:00 sati

DREAM CATCHER
koreograf: Ana Bakotić
glazba:Apocalyptica, Dead Can Dance, Boxer, Juno Reactor
plešu: Ana Bakotić, Majda Rožić, Nela Burić, Jelena Šećer, Marija Kovač, Tanja Rodin

EVERGREEN
koreografija i izvedba: Lia Haraki
režija,scenarij i kostimi: Christodoulos Panayiotou
oblikovanje svjetla:Panayiotis Manousis
video:Christina Olympiou
glazba: John Dowland(Flow my tears), Henry Purcell(The plaint/Fairy Queen),Tobias Humes (Captain Humes Pavan)

BEAUTY QUEEN
koreograf: Ana Mihovilić
glazba: Tory Amos
plešu: Iva Šaronja, Ana Mihovilić

NOSEPUEDE
koreografija i izvedba: Andrea Catania
glazba: Cimarronas

UTJECAJ MJESECA NA ŽIVOT HOMO SAPIENSA (slučaj ženske jedinke) � fragment 2.2
koreografija i izvedba: Sanja Tropp
suradnica koreografa: Lidija Ferin
glazba: Plazmatick (M. Mihalinec)
live video act: Marko Čaklović

IN RAIN OR SHINE
koreografija i izvedbA: Siniša Bukinac/ Ingrid Radman
glazba: John Zorn

11.5.2003. Večer domaćih koreografa, Kazalište Komedija, Kaptol 9, 19:30 sati

INFLUENCE
koreograf: Tatjana Grabar
glazba: Ivan Petrić i Seid Curanović
plešu: Kati Samuele, Dunja Pekišić, Tatjana Grabar

SOLO
koreografija i izvedba: Sara Kuzel
glazba: La Fura Dels Baus

HOMO LUDENS
koreograf: Sanja Petrovski
glazba: Paul Carpentier
plešu: Maja Stipaničev, Edi Paleka, Zlatka Glavurtić, Lada Petrovski

MOVEMENT
koreograf: Ana Mihovilić
glazba: Robert Belužić
plešu: Iva Šaronja, Ana Mihovilić

LIMB
koreograf: Selma Banich
glazba: Adam Semijalac
izvode: Selma Banich, Adam Semijalac